روز عشق آسمانی

روز عشق آسمانی

والنتاین روز در کل دنیا به عنوان " روز عشاق و یا روز عشق‌ورزی" خوانده شده. این سنت هرسال  در روز در روز ۱۴ فوریه ۲۵ بهمن‌ماه و بعضی سال‌ها ۲۶ بهمن‌ماه برگزار می شود

روز والنتاین، روز عشاق و یا روز عشق‌ورزیدر فرهنگ مسیحی سده های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشقاست (ویکی پدیا)

 

پیشینه تاریخی والن تاین مطلب مورد وثوقی  موجود نمی باشد چندین روایت از کشیش مسیحی که گفته میشود واسطه رسیدن جوانان مسیحی در روم باستان بوده که در این راه کشته شده .در جای دیگر  خود این کشیش را عاشق دختری دانسته اند .

این که این مطلب صحیح و یا مورد وثوق باشد جای تردید است . ولی چرا در سالهای اخیر این  روز رااینقدر در کشور های اسلامی پررنگ شده جای تامل دارد ، وحتی باعث شده بعضی از کشور های اسلامی نظیر عربستان و مالزی جشن گرفتن در این روز را ممنوع و حتی حرام اعلام کننند .

پیشینه تاریخی ما  مسلمانان مملو از روزهای شیرین و ناب  می باشد که هرکدام از آنها هم مورد وثوق و هم تاثیر گذار در تاریخ بوده اند . از این رو بهتر است که روز اول ماه ذی الحجه را که روز پیوند آسمانی حضرت علی علیه الاسلام و حضرت فاطمه سلام الله علیه می باشد را به عنوان روز "عشق آسمانی " جایگزین والن تاین وارداتی کنیم .


/ 1 نظر / 56 بازدید
لینک من

با ارسال روزانه لینک در سایت پیشرفته لینک من می تونید بازدید خودتون رو به شکل معقول و کاملا واقعی بالا ببرید linkeman.ir