سناریو آمریکا برای حمله به سوریه

بسم الله الرحمن الرحیم

سناریو آمریکا برای حمله به سوریه

"کشورهای عضو ناتو به بشار اسد اخطار داده‌اند که استفاده از سلاح شیمیایی توسط وی، عبور از خط قرمز ناتو محسوب می‌شود."

"رییس جمهوری آمریکا به بشار اسد هشدار داد که استفاده از سلاح‌های شیمیایی در درگیری‌های این کشور، «خط قرمز» واشنگتن است."

 

بی شک تعیین خطوط قرمز برای نظام سوریه   یکی از شیوه های عملیات روانی در راستای سیاست های  حمایتی ازرژیم اشغالگر اسرائیل  می باشد، که توسط  سیاستمداران  کهنه کار صهیونیستی طراحی شده است .

تعیین خطوط قرمز  از سو ی دول غربی و آمریکایی  شیوه جدید ی در دخالت نظامی در سوریه  نمی باشد .  نمونه بارز این دشمن سازی را در جنگ عراق  به بهانه خلع سلاح  صدام  ، از سلاح های کشتار جمعی می توان شمرد .

همیشه داشتن یک دشمن فرضی می‌تواند اقدامات طرف مقابل را محق و معتبر جلوه دهد و زمینه را برای هر نوع اقدامی فراهم آورد. از این رو دول  غربی و آمریکا  در صدد محق جلوه دادن این مقابله با این دشمن فرضی برای شکستن محور مقاومت می باشند.

افتضاح رسانه ای  پیش آمده برای  دولت آمریکا پس از حمله به عراق و پیدا نشدن سلاح کشتار جمعی ، طراحان  سناریو های آمریکا را برآن شدند  تا سناریویی به اصطلاح  بی عیب و نقص  را برنامه ریزی کنند .

قدم بعدی  : استفاده  نظام سوریه از سلاح  شیمیایی می باشد !!!!

براستی ارتش سوریه و نظام  سوریه حاضر به کشتن مردم بی گناه و یا به عبارتی هموطنان خود می باشند ؟

یقینا هیچ  حکومتی حتی در دیکتاتوری ترین نو ع آن نیز  حاضر به کشتن شهروندان  خود نمی شود ، چه برسد به استفاده از سلاح های شیمیایی !

در اخبارو فیلمهای ناخواسته  منتشر شده در اینترنت در  این چند روزه  شاهد آماده سازی استفاده  از این سلاح ها از سوی ارتش به اصطلاح آزادی سوریه  بوده ایم . با توجه به پوشش رسانه ای اتفاقات سوریه و وارونه نشان دادن مسائل آن بی شک استفاده ارتش آزادی  بخش سوریه از سلا حهای شیمیایی نیز به  حکومت بشار نسبت داده خواهد شد تا آمریکا ادامه سیاست شکستن محور مقاومت در منطقه را با شدت بیشتری  ادامه دهد و اینبار اشتباه تاریخی  حمله به عراق را تکرار نکند .

/ 0 نظر / 28 بازدید